Początek StronyBiuletyn InformacyjnyNowa SolidarnośćPrace LaRouchaInne dokumentyWarte zobaczeniaNasz adres: eirns@larouchepub.comZaproszenie

na seminarium pod hasłem:

„Dialog kultur"

Zapraszamy serdecznie na seminarium pod hasłem „Dialog kultur", które odbędzie się w Warszawie 11 grudnia (wtorek) o godz. 16.00 w budynku Starej Kotłowni Politechniki Warszawskiej, sala 4-5, Plac Politechniki 1, (za głównym gmachem Politechniki Warszawskiej, obok Komina).

Od dnia ataku na Stany Zjednoczone oraz operacji militarnej przeciwko Afganistanowi przerażająca wizja zderzenia cywilizacji staje się rzeczywistością. Bez względu na to, kto okaże się prawdziwym autorem aktów terroru 11 września, spirala przemocy doprowadzić może do pogrążenia się ludzkości w nowe mroczne wieki, dlatego jej powstrzymanie jest obecnie najważniejszym zadaniem.

Z tego też powodu Instytut Schillera rozpoczął kampanię o dialog kultur oraz ekumeniczne zrozumienie między religiami świata na najwyższym poziomie intelektualnym i moralnym. W jej ramach próbuje zdefiniować nowe podstawy uniwersalnych zasad, aby dialog stał się w pełni możliwy, jak określiła to Helga Zepp-LaRouche, prezydent Instytutu Schillera, w opublikowanym niedawno „Zaproszeniu do międzynarodowej korespondencji na temat dialogu kultur".

Przyczyną obecnego kryzysu jest załamywanie się globalnego systemu finansowego i przyspieszony upadek gospodarki świata, które od dawna przestały kierować się zasadą sprawiedliwości. Nie tylko takie kraje jak Argentyna i Turcja znajdują się na krawędzi bankructwa (podobne czarne chmury wiszą też nad Polską), ale też gospodarka samych Stanów

Zjednoczonych, gdyż stała się ona piętą Achillesową rynków globalnych. Jednocześnie istnieją uzasadnione nadzieje dla pokonania depresji dzięki postępowi dokonanemu w ciągu ostatnich miesięcy w kierunku eurazjatyckiego mostu lądowego. Program ten, opracowany przez amerykańskiego ekonomistę i kandydata na fotel prezydenta USA w wyborach 2004 r., Lyndona LaRouche’a, jest koniecznym fundamentem dialogu kultur.

Seminarium poświęcone będzie dwóm tematom:

1. „Dialog kultur a niebezpieczeństwo nowej wojny goepolitycznej sprowokowanej przez zderzenie cywilizacji".

Prelegentka: Elisabeth Hellenbroich, Instytut Schillera, Wiesbaden, redaktor naczelny kwartalnika kulturalnego „Ibykus".

2. „Pokonanie depresji gospodarczej w Polsce, Europie i na świecie: postęp w realizacji eurazjatyckiego mostu lądowego".

Prelegent: Frank Hahn, Instytut Schillera, Hanower.

Zapraszamy!

Czas: 11 grudnia, wtorek, godz. 16.00

Miejsce: Stara Kotłownia Politechniki Warszawskiej, sala 4-5 Plac Politechniki 1 (za Gmachem Głównym).


Pytania i komentarze prosimy kierować

odnosniki