Początek StronyBiuletyn InformacyjnyNowa SolidarnośćPrace LaRouchaInne dokumentyWarte zobaczeniaNasz adres: eirns@larouchepub.comZaproszenie

Wersja pdf do drukowania na seminarium pod hasłem:

Kryzys irański: geopolityka i dezintegracja globalnego systemu finansowego

Elisabeth Hellenbroich
(Wiesbaden, Niemcy)

Jakie są prawdziwe powody narastającego kryzysu wokół Iranu, jeżeli raporty wywiadu potwierdzają, iż kraj ten nie ma zdolności, by zbudować bombę jądrową w najbliższej przyszłości? Czym motywują się Waszyngton i Teheran, zwiększając napięcie prowadzące do dalszych konfrontacji? Czy zamieszane są w konflikt inne strony, na przykład interesy finansowe w Londynie, starające się jeszcze bardziej podburzyć adwersarzy? Czy na nowo odgrywane są anglo-rosyjskie gry geopolityczne w Azji Centralnej w ramach walki o surowce naturalne? W jaki sposób kryzys na rynkach surowców naturalnych związany jest z globalnym kryzysem finansowym?

Postaramy się odpowiedzieć na te pytania oraz przedstawić dokładną ocenę skomplikowanej politycznej sytuacji światowej.

Najbliższe 50 lat na Ziemi

Frank Hahn
(Berlin, Niemcy)

Druga część seminarium poświęcona będzie programowi strategii pokojowej opartej na realnym rozwoju gospodarczym. Frank Hahn przedstawi ideę rozbudowy nowoczesnej infrastruktury, a także system bezpieczeństwa energetycznego oparty na przełomowych technologiach, m.in. reaktorach z paliwem granulowanym.

Zapraszamy!

Czas:   wtorek, 23 marca 2006 r. godz. 17.00  

Miejsce: Siedziba PZKS, ul.Nowogrodzka 4-3, Warszawa

Pytania na temat seminarium prosimy kierować do eirns@larouchepub.com


odnosniki